...

       Najlacnejšia podlahovka logo

Najlacnejšia podlahovka

   Námestovo

   029 01

+ 421 915 405 881

  najlacnejsiapodlahovka@gmail.com

  Realizácia po dohode so zákaznikom

 

 

Neváhajte nás kontaktovať

  • precízna práca
  • rýchla realizácia
  • vyškolení pracovníci
  • najnižšia cena na trhu
  • slovenská firma
  • kvalitný materiál

               
   


- PLYNOVÉ KONDENZAČNÉ KOTLY -

Úsporný kondenzačný kotol do novostavby alebo výmena starého kotla vrátane vyvložkovania komína?

Čo je kondenzačný kotol

Kotol, ktorý dokáže využiť teplo obsiahnuté v spalinách nazývame kondenzačný. Funguje to tak, že ochladená voda - takzvaná spiatočka sa predohrieva spalinami cez nerezový výmenník. Kotol dokáže fungovať v kondenzačnom režime pri teplote vody  do 55°C vracajúcej sa z podlahovky alebo radiátorov. Teda je použiteľný pre novostavby ale aj rekonštrukcie. 

Účinnosť takéhoto kotla dosahuje až 98%.

Regulácia výkonu kotla

Medzi hlavné parametre patrí možnosť regulácie výkonu. Aj menej úsporný dom s tepelnou stratou napr. 16kW potrebuje pri bežnej teplote dodávať oveľa menej tepla. Napríklad v meste Banská Bystrica sa tento údaj o tepelnej strate udáva pri -15°C. Pri bežnej zimnej teplote okolo 0°C môže byť táto strata a tým pádom aj potreba tepla polovičná. Preto je rozsah a možnosti regulácie výkonu dôležitý. Napríklad výkonný 28kW kotol WOLF dokáže bežať na výkon 4,8kW.

Komín vhodný pre kondenzačný kotol

Keďže konštrukcia kondenzačného kotla umožňuje odovzdávať takmer všetko teplo do vášho kúrenia, teplota spalín je nízka. Kondenzát vzniká aj v samotnom komíne a pôsobí agresívne na štandardné materiály. Vďaka nízkej teplote je ale možné použiť stabilizovaný polypropylén o menšom priemere a starý komín vyvložkovať týmto novým potrubím.

Plynový kondenzačný kotol - ako funguje

 
 
 
 

Získajte u nás cenovú ponuku na kondenzačný kotol 

Máte záujem o kondenzačný ( plýnový kotol), pracujeme so všetkými značkami na trhu. Neváhajte nás kontaktovať a my Vám naceníme kondenzačný kotol. Nemajte žiadne starosti - nechajte to nás.

Cenová ponuka

Naša práca

 

 
 
Filter
Cena